Aflevering 366
20 oktober 2025
Thomas Esselink is oprichter van LNGVTY en komt uit een familie van artsen die al generaties lang met gezondheid bezig zijn. Na een carrière in de fiscale sector en het runnen van spotscholen, combineert Thomas nu zijn ondernemerschap met zijn passie voor gezondheid. Hij helpt ondernemers en families hun gezondheid organiseren zoals ze hun vermogen beheren – met structuur, inzicht en toegang tot een internationaal netwerk met de beste oplossingen en specialisten.
3 dingen die je in deze aflevering leert:
🧬 Gezond oud worden gaat niet over 100 worden, maar over geen verrassingen krijgen onderweg
🌍 Waarom snelheid en toegang tot expertise belangrijker zijn dan ooit, zeker als je al genoeg aan je hoofd hebt
🩺 Waarom echte preventie niet draait om biohacks, maar om strategie
CALLS TO ACTION 🔥
Voeg Thomas toe op LinkedIn: https://nl.linkedin.com/in/thomas-esselink
Check de website van LNGVTY hier: https://www.lngvty.health/nl
Overige links naar boeken en bruikbare bronnen voor ondernemers:
BRONNEN
Concept: Happy Bodies – Sportscholen met 35-minuten trainingsconcept
Concept: Healthspan vs Lifespan – Focus op gezonde levensjaren in plaats van totale leeftijd
Diagnostiek: Visceraalvet meting – Orgaanvet als indicator voor metabole gezondheid
Persoon: Bryan Johnson – Biohacker gefocust op anti-aging
00:00 Welkom bij Groeivoer!
01:02 De familie Esselink
03:15 Het geheim uit 1968
05:30 100? Verkeerd Doel
07:45 Preventie: latente behoefte
10:20 70 jaar plan
12:40 Van piloot naar ondernemer
16:30 Visceraalvet uitgelegd
18:00 De LNGVTY intake
22:15 Blueprint van je lijf
25:30 Hersenscans en Alzheimer detectie
29:20 Gezondheid managen als vermogen
32:40 De Four Horsemen
35:00 Hoe maakbaar is het leven?
37:20 Slecht slapen met kinderen
39:10 Grootste trigger van achteruitgang
43:25 Accountability partners
45:30 Wanneer preventie levens redt
48:00 Je lichaam als tool
52:35 Stress, voeding en slaap
54:25 Shortcut of oplossing?
58:40 Allergietests zijn oplichterij?
1:02:15 De hamvraag
Waar vind je deze ondernemerspodcast?
Kijk je graag zakelijke podcasts? 🎥
Volg dan het kanaal van Groeivoer op Youtube: https://www.youtube.com/@Groeivoer/videos
Liever luisteren? 🎧
Volg Groeivoer op Apple Podcast: 🍏 https://shorturl.at/kozJP
Beluister de #1 Nederlandse ondernemerspodcast op Spotify: 🎶 https://shorturl.at/bfmD3
Zelf een zakelijke podcast starten? 🎙️
Wil je zelf ook een professionele podcast starten? Gerhard is eigenaar van Ear Ear, een gespecialiseerd podcast agency voor ondernemers.
Adverteren in dé ondernemerspodcast van Nederland? 📢
Wil je adverteren bij Groeivoer en ondernemend Nederland bereiken? Mail naar info@groeivoer.nl
Volg onze ondernemerskanalen! 🌐
Blijf op de hoogte van nieuwe podcast afleveringen en ondernemersevents via WhatsApp: https://whatsapp.com/channel/0029VaZOSZGHbFV9bpqwwE3B
Of via Telegram: https://t.me/groeivoer
De beste ondernemerslessen in je mail? 📧
Mail naar info@groeivoer.nl voor een *cheat sheet* met de 10 beste tips van 300 afleveringen van Groeivoer. Boordevol inzichten van succesvolle ondernemers.
Waardeer deze ondernemerspodcast! 🌟
Fan van deze zakelijke podcast? Laat een review achter! 👍
Volg de #1 ondernemerspodcast! 🚀
LinkedIn Gerhard: https://www.linkedin.com/in/gerhardvelde/
LinkedIn Groeivoer: https://nl.linkedin.com/company/groeivoer
Instagram: https://www.instagram.com/groeivoer_podcast/
TikTok: https://www.tiktok.com/@groeivoerpodcast
X: https://twitter.com/groeivoer
Onze partners voor ondernemers 🤝
Deze ondernemerspodcast wordt mede mogelijk gemaakt door Teamleader, het perfecte all-in-one softwarepakket voor het MKB. Start vandaag: https://signup.focus.teamleader.eu
Speciale dank aan Groenpand, thuisbasis van de Ear Ear Podcast studio. Bekijk www.groenpand.nl voor meer informatie.
[00:00:00] Thomas Esselink: Bij ons draait het echt om healthspan, dus gezonde jaren, niet om lifespan. Maar uiteindelijk is dat natuurlijk waar mijn opa op zei, je gaat geen 150 worden. En dat je eigenlijk vooral wat ze niet belangrijk vinden zo lang mogelijk kan koesteren. Dus die zo laat mogelijk ziek worden, veel simpel gezegd.
Dat is waar mensen nou op zoek zijn. De meeste ondernemers die beheren hun vermogen, wij beheren je gezondheid. En dat gaat veel verder dan de diagnostiek. Maar we maken een blueprint van jouw lijf, echt een volledige overzicht. En dat is echt moderne diagnostiek. Wat zie je nu al aan mij? Dus ik kom bij jou.
[00:00:30] Gerhard te Velde: Ja, nou ja ik denk dat je… En ik riep altijd tegen jou van, ja hoe word je nou 100? Jij vloot me eigenlijk altijd terug. Je zei altijd van, ja, 100 worden, misschien moet je dat helemaal niet willen. Wat zou je willen doen als je 70 bent? We vinden het heel belangrijk
[00:00:40] Thomas Esselink: om een doel te zetten, dus een punt B. Van, hé, maak nou eens belangrijk, denk eens een keer na over wat je wil doen.
Maar dat zijn de simpele dingen. Vrijheid dat is fietsen dat is wandelen, dat is je kleinkinderen optillen. Maar vooral vrijheid en zelfstandigheid. En dat merk je vaak pas als je dat niet meer hebt.
[00:01:01] Gerhard te Velde: Welkom bij Groeivoer. Mijn gast vandaag is Thomas Esselink van Longevity Health. En Thomas weet alles van het managen van je gezondheid. Hoe zorg je ervoor dat je zo lang mogelijk en zo gezond mogelijk kunt leven? Nou, daar gaan we nu induiken. Thomas, welkom bij de podcast. Ja, dank je. En jij komt uit een geslacht van mensen die al heel lang met gezondheid bezig zijn.
Want in ons voorgesprek had je het over je opa. En je hebt nog meer opa’s Wil je ons eens meenemen in het verhaal van je grootvaders?
[00:01:32] Thomas Esselink: Ja, de kant van mijn vader is eigenlijk allemaal huisarts of arts. En vroeger was dat natuurlijk nogal een gerespecteerde man. Je had de notabelen en de artsen. Dus in heel veel zin had je huisarts Esselink.
En daarvoor had je ook opa Esselink. Dat was één grote generatie. Mijn vader is geen arts, dus… Die heeft de traditie eigenlijk verbroken Ik ben ook geen arts, maar ja, ik zit wel in die hoek te werken. En mijn oma is hertrouwd na de scheiding, ook een arts. En dat is denk ik waar we naartoe gaan, denk ik de eerste longevity arts van Nederland.
Of in ieder geval, hij was professor en werkte op de afdeling experimentele gerontologie van de TNO. En het was eigenlijk oudere geneeskunde. En
[00:02:24] Gerhard te Velde: dat gaat wel een tijdje terug, want tijdens ons voorgesprek liet je ook een krant zien, een oude krant. En wie stond daar dan op? Ja,
[00:02:32] Thomas Esselink: dat is heel mooi. Mijn opa overleed in 2023 in de zomer, 92 jaar geworden.
Hij had Parkinson en hij was denk ik drie, vier dagen dood. En toen vond ik krantenartikelen over hem en het geheim van een lang leven uit de Telegraaf in 1968. Ik heb hem wel verteld over waar ik mee bezig was, van hoe kan je nou eigenlijk een beetje uit die loterij stappen en zoveel mogelijk doen op zo’n efficiënte mogelijke manier om gezond oud te worden.
En hij heeft me nooit echt daarop aangesproken, misschien omdat hij wist hoe moeilijk het was en dacht, laat hem maar zelf uitvinden. Maar er stond letterlijk een artikel van de Telegraaf, het geheim van een lang leven. En daar stond een grote foto, die heb je gezien van hem. En daar gingen ze hem al uitleggen hoe bejaarden, toen was je dus bejaard vanaf zestig, wat je moet doen en hoe het werkt en waar de wetenschap toen stond.
En ik moet zeggen dat het best wel leek op waar we nu staan, op sommige vlakken. Dus ja, dat was wel een ik wil niet zeggen een gek moment, maar ik dacht, fuck.
[00:03:43] Gerhard te Velde: Waarom heb je het niet verteld? Het is geen, ja precies grappig, want zo’n krantenkop, dat is wat we nu natuurlijk ook met die, met zulke podcastafleveringen doen.
We zijn op zoek naar een pakkende kop en eigenlijk die kop die in die krant stond die zou ook boven deze podcast kunnen staan. Dus het geheim van een lang leven. En ik riep altijd tegen jou van, ja hoe word je nou honderd? En jij vloot me eigenlijk altijd terug, je zei altijd van, ja, honderd worden, misschien moet je dat helemaal niet willen.
En dan zag ik een post van jou een paar weken geleden over mensen die je gevraagd had van, wat zou je willen doen als je zeventig bent? Toen dacht ik, oh, dat is interessant, dat is eigenlijk veel dichter bij huis. Wil je ons eens vertellen wat daaruit kwam en wat was precies je vraag?
[00:04:24] Thomas Esselink: Ja, dus preventie is een latente behoefte laat ik het zo zeggen.
Als je veertig bent en je voelt je goed, ben je niet bezig met later. Dus dat is ook waarom preventie is waarom heel moeilijk is. Je wil vaak iets oplossen waar je nu wat aan hebt, maar niet over dertig jaar. En daarom is sparen ook niet voor iedereen weggelegd beleggen ook niet. En wij vragen onze cliënten van, oké we vinden het heel belangrijk om een doel te zetten, dus een punt B.
Van, maak nou eens belangrijk, denk eens een keer na over wat je wil doen. En uiteindelijk is dat nooit het leven leiden wat je nu juist doet, maar dat zijn de simpele dingen. Dat is vrijheid, dat is fietsen, dat is wandelen, dat is je kleinkinderen optillen. Maar vooral vrijheid en zelfstandigheid. En dat merk je vaak pas als je dat niet meer hebt.
Wij dwingen onze cliënten, we vragen hen om erover na te denken.
[00:05:21] Gerhard te Velde: Dwingen is een woord waar ondernemers natuurlijk jeuk van krijgen. Maar je confronteert ze wel. Je zegt echt van, kijk eens in de spiegel. Hoe gaat zo’n gesprek?
[00:05:31] Thomas Esselink: Ja, we werken altijd met een aantal vragenlijsten. En de artsen, ik ben dus geen arts.
Die hebben daar gewoon met de cliënten één op één. Oké wat vind je leuk om te doen? Wil je graag skiën? Nou goed, dan moet je sterke bovenbenen hebben. En dan is dat iets waar mensen over moeten nadenken Het niet iets dat ze denken, ik wil nog dit. Het is vaak eigenlijk wel saai. En dat vind ik wel interessant, want…
En waarom wil je er nu mee bezig zijn? Waarom sporten mensen? Waarom zijn mensen bezig met gezondheid? Uiteindelijk omdat ze niet ziek willen worden. En ze weten wat de ellende is. Maar als je het omdraait, wat kan je bereiken? Dan moeten ze een keer goed nadenken. Hoe zou jij de vraag beantwoorden?
[00:06:24] Gerhard te Velde: Als ik zeventig ben.
Ik zou al veel eerder met een soort van prepensioen of rustiger aan willen doen. Dus als ik kijk op het stresslevel dat ik nu heb. Ik hoop niet dat ik dat tot mijn zeventigste ook zo vast moet houden. Nee, ik denk vooral aan dat je een beschikbare ouder bent. Dus dat je er gewoon voor je familie bent, voor je vrienden En misschien ook sporten Ik ben niet een hele fanatieke sporter of zo.
Dus niet dat ik denk van… ik moet op mijn zeventigste nog een ultramarathon lopen of zo.
[00:07:02] Thomas Esselink: Wat je net zei vind ik mooi. Beschikbaar zijn. Ik heb twee jonge kinderen. Mijn ouders passen op om de week. En het eind van de dag is natuurlijk helemaal gesloopt. Maar ze kunnen nog wel. Ze zijn zeventig en zevenenzestig.
En ik denk dus de beschikbaarheid hebben… om te kunnen zorgen voor… te kunnen kiezen, flexibel te kunnen zijn. En dat klinkt heel saai Maar dat is eigenlijk wel waar het leven volgens mij om draait. Dat je de keuze hebt om te doen wat je wil. En stap één is dus fysiek in orde zijn en mentaal. En dat begint meestal bij sport en bij leefstijl.
Maar het ook voorkomen dat je onverwacht ziek wordt. Althans, de risico’s minimaliseren.
[00:07:49] Gerhard te Velde: Je vertelt natuurlijk dat je komt uit een artsengeslacht. Waarom heb je er uiteindelijk zelf niet voor gekozen? Ik wilde altijd piloot worden.
[00:08:00] Thomas Esselink: En ook wel ooit een keer chirurg, toen ik jong was volgens mij. Nee, vliegen was het allermooist.
[00:08:06] Gerhard te Velde: Ja, dus dat was de droom en
[00:08:07] Thomas Esselink: die is niet doorgegaan. Nee, ik heb ooit een topgun gekeken toen ik drie was of vier, heel vroeg al. En daarna heb ik het denk ik duizend keer gekeken. Toen negentien was, had ik de luchtmachtselectie gedaan. En dat was eigenlijk niet goed genoeg Wel wat rondes doorgekomen, best ver gekomen maar niet goed genoeg.
Toen ben ik gaan studeren in Rotterdam, een jaartje fiscale economie gedaan. Toen alsnog bij de KLM geprobeerd, ook overal doorgekomen, maar vonden mij nog niet volwassen genoeg volgens mij. Ik had toen net een jaar gestudeerd, denk ik dikke onderkin en lang haar. Dus ik kwam misschien niet over als de meest degelijke stabiele jongen toen.
Toen zei ze, ga nou maar even je studie afmaken. Dat heb ik gedaan, toen was ik 2010 klaar midden in de crisis. We hadden geen banen in de vliegwereld ik had al een studieschuld. Dan ga je nog een keer anderhalf ton lenen. En toen zijn we te werk en leven ingerold Ja,
[00:08:59] Gerhard te Velde: je bent geen arts geworden, net als je, je hebt een ander pad bewandeld in die zin, maar je bent ondernemer geworden.
En misschien kan je schetsen wat voor bedrijven heb je gehad of wat voor dingen heb je gedaan?
[00:09:13] Thomas Esselink: Ja, mijn eerste kennismaking met ondernemen was bij Firm24. Dat is eigenlijk een digitaal platform om je bv op te richten. Ik denk de grootste in Nederland of de grootste in Nederland. En een vriend van mij was dat begonnen uit Rotterdam, Rick Smits.
En ik was… Ik had een jaar gewerkt bij een vastgoedpartij. Dat werd overgenomen dus mijn contract werd niet verlengd. Ik zei, Rick, ik heb al bij fiscaal recht gestudeerd maar je doet iets met bv’s en notaris. Ik begrijp het niet, maar heb je werk? Zodoende ben ik ernaartoe gegaan en daar gestart als eerste werknemer.
Samen met Rick en zijn compil Martijn. En dat bedrijf hebben we opgebouwd. Ik zat de hele dag bv’s op te richten althans ik niet. Maar het platform voor ondernemers. Toen dacht ik, wauw, dit is wel vet. Toen heb ik daar aandelen in gekregen, eigen holding opgericht en zodoende doorgebouwd. Toen dacht ik, ik heb nooit nagedacht over ondernemerschap voor mezelf maar wel gezien hoe tof het is om te creëren en ook hoe moeilijk het is om te creëren.
Hoeveel ellende er ook bij komt kijken. Je ziet alle aandeelhouders met elkaar ruzie maken, overal. Dus het spel van ondernemen vond ik heel interessant. En daar is eigenlijk het zaadje geplant. Ja,
[00:10:30] Gerhard te Velde: hoe werd er vanuit je omgeving gereageerd op je ondernemerschap? Niet iedereen is altijd mee eens. Het komt uit zo’n artsengeslacht de notabelen.
Je noemde het al even van de klassieke beroepen En dan kies toch een ander
[00:10:42] Thomas Esselink: pad. Mijn eigen gezin van mijn ouders is best wel vrij. Zij hebben ook niet gestudeerd Dus het is een heel andere… Hoek, maar niemand, ja ondernemer kijk ik ben 39 toen ik studeerde, 2005 tot 2010 ja, niemand ondernam weet je, je was gewoon er was geen ding, nee nee er was Hives en toen Facebook en je ging daarna bij een corporate werken en dat was een beetje de route en ik heb daar, ik denk als je nu gaat studeren dan denk je, ik zoveel tijd, waarom heb ik niet gaan leren programmeren of heb ik niet weet je ik heb zoveel dingen kunnen doen dus dat was eigenlijk, ik kon niet echt mijn ei kwijt of me vragen stellen in mijn omgeving dat was ook niet, dat was geen mensen van, mijn familie is wel van ga maar doen wat je leuk vindt en succes ja, en
[00:11:28] Gerhard te Velde: uiteindelijk ben je dus wel weer bij gezondheid terechtgekomen, je hebt ook gyms gehad als ik het goed begrepen heb, en je hebt nog steeds een gym En daarna de stap gemaakt naar de longevity held.
Kun je daar misschien wat meer over vertellen? Welk
[00:11:43] Thomas Esselink: probleem los je nou eigenlijk op? Nou ja, misschien eerst de stap. Ik had een cliënt bij Firm24 en die richtte een sportschool op, Happy Bodies. Dat was een model waarin je 35 minuten ging trainen. En dat was genoeg één keer in vijf dagen. Dus ik dacht, nou dat klinkt wel weinig.
Een soort Fit20, maar dan iets uitgebreidder. Nee, maar goed, ander concept wel, maar wel kort. En toen hadden ze een tweede locatie en een derde. En wij richtten elke keer die BV’s op. Dus ja, ik zag het groeien en dacht, interessant. En ik had een goede klik met een van die eigenaren. Toen ben een keer gaan trainen en het model was eigenlijk dat je in best wel korte tijd een interval component pakt, een kracht component.
Eigenlijk een aantal efficiënte vormen voor mensen die weinig tijd hebben of graag of sporten niet leuk vinden. Dat was de grootste groep van Nederland. En ik zei, maar dit kan toch niet werken? Ik heb veel te kort. En toen zei hij tegen mij, hij zei, maar jij bent ook niet de doelgroep. Ik meek op die andere 90 procent, want jij bent die 10 procent die het leuk vindt maar die het niet leuk vinden.
En die niet van de sportschool houden niet van spiegels houden en dumbbells En die groep vergrijst ook. En dus, weet je, daar zit Mark. En toen hebben ze een aandelenfusie gedaan. Toen heb ik die begeleid die aandelenfusie, want ik ben fiscalist van huis uit. Toen zag ik natuurlijk de jaarcijfers dan is het een leuke business, sportschool.
En toen was ook nog adverteren heel leuk op Facebook. Gooi die een kwartje in, dan kwam mijn 10 euro uit. Goed onder eens. Ja, en toen dacht ik nou, dat moeten we ook gaan doen. Toen gingen ze franchisen. En toen zat ik na zes jaar bij Firm24. En ik was natuurlijk een klein aandeelhouder, dus ik vind dat heel gaaf.
Ik vind vliegen ook nog heel gaaf. Wat nou als ik mijn helikopterbuffet ga halen en ik ga een sportschool openen? Dan heb ik inkomsten aan mijn sportschool en dan kan ik mijn passie volgen weer. Wat heb ik daarvoor nodig? Geld, nou, long story short, aandelen verkocht. En van dat geld heb ik mijn commerciële helikopterpapieren gehaald.
En de eerste sportschool geopend. En toen was ik ondernemer in
[00:13:47] Gerhard te Velde: de grondtijd. Ja. Ja En toen wist je ook van, dit is een blijvertje hier wil ik in verder. Nee, helemaal niet. Voor
[00:13:53] Thomas Esselink: mij was het sporten… Ik vind sporten zelf heel leuk, maar een sportschool is iets heel anders dan zelf sporten. En zeker als de doelgroep sporten niet leuk vindt is dat het dan niks te maken met je eigen lol voor sport.
Je moet mensen overtuigen om te gaan sporten. Allereerst om lid te worden en je abonnement te kopen. En vervolgens om te blijven sporten. En daar zat niet per se mijn ambitie. Ik ben geen coach. Wat ik wel heel frustrerend vond, waren klanten of leden die hun abonnement opzeiden. En zeker in de fase… Wij zijn gestart vijf maanden voor corona, de eerste lockdown.
Dus ik was net break-even. Toen gingen we dicht. We hadden geen steun van de overheid. Het was omzet omlaag Ik heb mijn trainingspak aangedaan. Ik ben gewoon fitnesstrainer geworden, twee jaar. En heb daar heel hard gewerkt. En na de eerste lockdown… Een tweede club geopend in Soes. Die kwam op de markt Risico genomen.
Gingen we weer zes maanden dicht. Had twee problemen. Twee keer geen geld. Geld op natuurlijk. Dus ja, dan sta je gewoon fitness trainer te zijn. En de club te runnen.
[00:14:58] Jingle: Het
[00:14:59] Thomas Esselink: was niet mijn ambitie. Maar ik heb daar wel zaadjes geplant voor longevity. Want, of je daar naartoe wil. Maar wat ik heel moeilijk vond.
Was dat er een groot gat zit tussen de kennis van de consument. En van de medische wereld En ik denk, de meeste mensen die haken af als ze niet afvallen. Maar ik denk progressie zit op heel veel andere vlakken ook.
[00:15:21] Jingle: Maar
[00:15:22] Thomas Esselink: dat meet je niet met de weegschaal. Dus hoe ga je nou die progressie kwantificeren.
En mensen eigenlijk gemotiveerd houden Ook al vallen ze niet af. Want als jij je hele leven sport. Al doe je het één keer in de week. Dat is beter dan niks En dan word je waarschijnlijk ouder en leef je langer gezond. Maar die mensen willen gewoon nu in de spiegel zien hoe het eruit ziet. En dat vond ik wel heel gaaf.
En toen kwam ik wel een beetje op het punt van, oké dat is meer medisch. Hoe ga je nou eigenlijk die binnenkant in kaart brengen?
[00:15:57] Jingle: En
[00:15:58] Gerhard te Velde: wat zijn dan markers waar je ook op kan letten? Want ik heb zo’n smart weegschaal waar je dan op staat en die geeft je gewicht en je… Body of je vetpercentage, of de schatting daarvan, en dat slaat hij dan op in de Fitbit-app.
Dat is zo Fitbit-setting. Meer markers heb ik niet. Nee, ik denk dat we het niet complex moeten
[00:16:18] Thomas Esselink: maken, maar kijk je kan er duizend noemen. Het allerbelangrijkste is dat je voor de meeste mensen, waar ze niet naar kijken, het orgaanvet is om de buik. Dat is gewoon de grootste trigger van…
[00:16:27] Gerhard te Velde: Visceraal vet, is dat hem , visceraal vet.
Dus kun je dat uitleggen? Wat is dat? Dat is dus vet dat om je…
[00:16:36] Thomas Esselink: Ja het is heel gek, je hebt bovenhuidsvet, dat is eigenlijk het vet dat we zien, wat je voelt op je buik en onder je spieren zit onderhuidsvet. En dat zit echt om de organen heen leververvetting, mapioen, vleesklier, alles in je darmen. Dus dat is een grote trigger van heel veel ziektes.
En daar kan je… Dan kan je op meerdere manieren meten van zo’n wegschouw als jij tot aan een DEXA-scan, wat dan niet zomaar kan in Nederland, tot zelfs MRI. Ja. Maar goed, voor de gewone man zou ik zeggen, spiermassa wil je weten, want spiermassa is eigenlijk het orgaan voor een lang gezond leven. En ook spierkracht, spiersymmetrie, hoe recht sta je.
Dus een niet recht lichaam is blessuregevoeliger. Meer blessure is dus meer inactiviteit. En op latere leeftijd kan je niet meer corrigeren voor inactiviteit. Dus je wil die buffer groot maken. En ik denk dat dat misschien voor de meeste mensen resoneert. Je wil eigenlijk een buffer bouwen voor later.
Een cognitieve buffer, maar ook een fysieke buffer. Voldoende spiermassa, weinig vet. Je lichaam weinig kans geven om schade te veroorzaken.
[00:17:47] Gerhard te Velde: Oké dus… Want ik zou het wel leuk vinden als je mij een beetje langs meetlat legt Dus ik kom bij jou. In de sportschool? Nou, nee, gewoon bij Longevity. Dus ik ben jouw potentiële klant.
Ik ben die druk bezette ondernemer Die klopt bij jou aan. Je zei al, ik ben zelf geen arts. Dus ik ga je niet zelf onderzoeken. Maar je gaat me wel in dat proces meenemen.
[00:18:11] Thomas Esselink: En
[00:18:11] Gerhard te Velde: wat gebeurt er
[00:18:12] Thomas Esselink: dan? Een van de zaken die wij doen is het in kaart brengen van je gezondheid. Dus de meeste ondernemers beheren hun vermogen Wij beheren je gezondheid.
En dat gaat veel verder dan de diagnostiek. Maar we maken een blueprint van jouw lijf. Echt een volledige overzicht. Dat is echt moderne diagnostiek. En op basis daarvan maken we een onderhoudsplan. En het doel is een veiligheidsnet creëren. Waardoor jij primair niet… Of onverwachts ziek wordt of eigenlijk kwaliteit van leven inboekt.
Dat is iets anders dan trainen om fitter te worden. Het met name van, oké je bent druk, je bent er niet mee bezig. Wij brengen een kaart waar je op moet letten en zorgen ervoor dat we daarop letten. En dat we jou wel bijsturen We zullen je zeker adviseren waar je progressie moet boeken. We gaan jou niet coachen.
Wat zie je nu al aan mij? Dus ik kom bij jou. Ja nou ja ik denk dat je bredere schouders hebt, wat body. Nee kijk ik denk dat uiteindelijk iedereen… Meestal mannen hebben echt last van hun buik Nou ja, ook een klein buikje, dat is denk ik suboptimaal. Je niet in te houden hè? Dus we kunnen alles
[00:19:20] Gerhard te Velde: eruit knippen als het te confronterend is.
[00:19:23] Thomas Esselink: Nee maar het is niet zwart-witte gezondheid. Het kan best zijn dat iemand heel erg overgewicht heeft, maar goede relatieve spiermassa. Of dat iemand dun is, maar eigenlijk wel skinny vet. Dus je wil meer weten dan op het blote oog maar je kan wel zien, oké een buik is niet gunstig. Dat is eigenlijk het eerste wat je eraf wil hebben, het orgaanvet.
En spiermassa is heel belangrijk, maar dat is niet per se goed te zien. Maar je kan wel kijken of de bouw een beetje oké is. Mhm. En wat zie je dan?
[00:19:54] Gerhard te Velde: Dus ik heb te weinig spiermassa? Nou
[00:19:56] Thomas Esselink: ja, relatief kan ik niet zomaar beoordelen maar je hebt denk ik wel iets te veel vet, dus er zal waarschijnlijk ook relatief wat ondergespierd zijn.
Ondergespierd Je kan niet zien of de symmetrie goed is. En de rest is echt meer naar de binnenkant kijken.
[00:20:11] Gerhard te Velde: Ja, interessant. Dus je begint aan de buitenkant en dan vervolgens ga je door de… Door de molen in mijn woorden, of in een scanner of zo? Of waar ga ik naartoe? Ga ik in de auto? Hoe kom ik daar? Wat staan Wij managen
[00:20:24] Thomas Esselink: jouw gezondheid.
Dat wil zeggen, we werken met partners. We zijn niet zelf de uitvoerder van jouw onderzoeken. Wij kiezen voor het sterkste netwerk aan specialisten binnen en buiten land om jou in kaart te brengen, om te weten waar jouw grootste risico’s zitten op ziektes die jouw levensgekwaliteit gaan verslechten. En als je dat omdraait, hoe kan je dat verbeteren zodat je langer gezond leeft?
Helftspennen is het doel. Maar we werken met verschillende partners voor diagnostiek. En dan heb je het over bloedonderzoek tot MRI’s binnen en buiten land. Alles gericht op… Dus we gaan niet met hagel schieten, maar van oké hoe oud is iemand, wanneer en niet zijn achtergrond. Het allerlei facetten die risico bepalen.
[00:21:10] Jingle: En
[00:21:11] Thomas Esselink: die blueprint, dat doe je op één locatie dan ga je gewoon een halve dag door de molen. Dan krijg je precies een kaart hoe je er nu voor staat. En wij kijken daarnaar van een andere bril, want we vinden het prima om te kijken waar je nu staat, maar hoe gaat dit zich ontwikkelen? En dat is het risico-inschatting.
En ons werk is dus risico bepalen, monitoren, jouw verschillende tijdsintervallen. Preventieve onderzoeken, CQ. Met jou in gesprek hoe het gaat en wat voor
[00:21:45] Gerhard te Velde: jou belangrijk is.
[00:21:45] Jingle: Ja
[00:21:46] Gerhard te Velde: dus je speelt als het ware het bandje tien jaar vooruit. Als je zo doorgaat dan sta je er… Ik ben 42 op dit moment. Op je 52ste sta je hier.
Je bent nu relatief
[00:21:59] Thomas Esselink: jong, ik ook. Maar vanaf 45, 50 zie je het natuurlijk hard toenemen, het aantal incidenten. En dan kan je ook kijken naar wat voor intervallen ga je gebruiken. Zit er in jouw familie een bepaalde ziekte heel vaak? En heb jij ook met jouw leefstijl… Of het is zo gecreëerd dat het ook niet meewerkt voor jou, dan betekent dat, Gerhard, in deze combinatie moet je elk jaar dit onderzoek doen om in ieder geval zo min mogelijk risico te lopen.
[00:22:28] Gerhard te Velde: Dus eigenlijk een bevolkingsonderzoek op maat.
[00:22:31] Jingle: Je
[00:22:31] Gerhard te Velde: had het over binnen- en buitenland, maar de meeste dingen neem ik aan gewoon in Nederland. Want waarom zou je naar het buitenland willen? Er zijn best wel wat
[00:22:38] Thomas Esselink: interventies. Bijvoorbeeld in Stockholm heb je een hele mooie partij die kijkt naar de leeftijd van je hersenen.
Dus heel vaak wordt een hersenemmerie ingezet voor het vinden van weefsel of minder gunstige zaken. Maar je kan ook kijken naar hoe ontwikkeld of hoe krimpt je hersenen. En op basis daarvan kun je kijken of dat harder gaat of langzamer dan iemand van jouw leeftijd. En dan kan je je trainingsprotocol…
Aanpassen op je cognitieve leeftijd en dat doen ze hier nog niet en zo heb je overal en dat is onze kracht wij hebben een netwerk van partijen en ik denk dat de grenzen zijn al vervaagd de zorg vervaagd ook en dat gaat ook grensoverscheidend en heel veel mensen luisteren naar jij ook naar Engelse podcast dus de mensen zijn al veel meer bezig met het buitenland en dan heb je allerlei Diverse landen hebben verschillende regelgeving.
Nou, laten we dat even parkeren. Maar voor ons is het van, oké wat kan je waar doen? In Stockholm is het bijvoorbeeld heel erg gericht op het daar in kaart brengen. Dus voor als je nog geen probleem hebt, maar je hebt in Londen een kliniek die heel goed is in hele early stage Alzheimer. Wat we hier nog niet doen.
Dan heb je het over behandelingen Dus zo kan je natuurlijk preventie en behandelingen gebruik maken van wat er is in de wereld En dat is onze kracht. Wij hebben netwerk.
[00:23:54] Gerhard te Velde: Dus je bent niet gelimiteerd tot inderdaad het Nederlandse systeem. Of merk je samen op hoe? Want het klinkt ook een beetje van, we zijn een soort alternatief circuit aan het bouwen.
Terwijl we hebben natuurlijk ook gewoon een systeem met een huisarts en toegang tot allerlei specialisten.
[00:24:10] Thomas Esselink: Ja, absoluut. Het is allemaal preventief Dus reactief is supergoed geregeld. Althans, de meeste situaties. Als goed oplet en een beetje geluk hebt. En als je op tijd bent. Ik maak van dichtbij mee dat…
Alzheimer is een hele nare ziekte. Daar kan je ook heel weinig tegen doen. Hoe dichtbij is dat? Ja, niet in mijn eigen familie maar in mijn schoonfamilie. En wat kan je daaraan doen? Wil je dat eigenlijk wel weten? Dat is ook ethisch. Wil je dat vroeg weten of niet? Zit ik groot… Maar daarin daar valt meer te doen.
Als je risico loopt je bent vrouw. Kun je daar iets meer
[00:24:49] Gerhard te Velde: over
[00:24:49] Thomas Esselink: delen? Of is dat te privé om over te praten Oh nee. Dat is denk ik te privé Maar wat je… Ik weet dat er tot zekere hoogte mogelijkheden zijn, en goed en meer wel, er zijn onderzoeken, je moet ook kunnen investeren, het kan niet zomaar om het te vertragen.
Maar dan heb je dus wel ownership nodig van de individu zelf, maar je hebt ook een diagnose nodig. Ja je gaat mensen ook patiënt maken, dus dat is altijd de afweging, van wat doe je om iets te vertragen? En in dit geval is het pas, je zit er al vijf jaar in, en dan komt er een keer een diagnose, en dan krijg je een situatie waarin je moet wachten.
Het is in ieder geval niet heel prettig en ik denk dat waar wij heel veel waarde toevoegen, is dat we mensen hun casus kennen, hun familie kennen, nadenken over, vind je dit belangrijk, wil je daar eerder bij zijn of niet, wat is er in de wereld, Amerika, Duitsland, je hebt overal, het is niet dat overal de zorg gelijk is.
Dat speelveld is veel groter, die kennis wordt steeds toegankelijker. Maar in het in kaart brengen van jouw risico zit er ook bij wat kan je preventief doen om het te minimaliseren dat je er te laat bij bent, dan wel om het om te draaien. Dus als je onderweg bent naar een hartinfarct, of in principe allemaal natuurlijk het uiteindelijk zijn, wil je dat liever eerder weten zodat je daar eerder wat aan kan doen.
En dat is het waarvan ik denk zo zou de zorg uiteindelijk moeten zijn. Preventief, persoonlijk en dat is dat is het natuurlijk nog niet zodra wij zoeken niet naar ziekte, maar als daar wat is, dan zullen we wel en dan is natuurlijk iets voor de voor de huisarts. Ja, wij hebben dus voor ons is het is een van de pijlers is preventieve geneeskunde, maar we doen het management en navigeren regie is veel breder dan dat ja.
[00:26:46] Gerhard te Velde: Misschien even dan, stel ik kom bij jou, dan vertel ik mijn persoonlijke situatie. Mijn moeder is overleden toen ik veertien was, dat weten mijn vaste luisteraars dat vertel ik wel vaker, maar toen kwam ook altijd de vraag, is het dan erfelijk of niet? Nee, het niet erfelijk, maar we doen wel extra preventieve scan.
Dus één keer in vijf jaar sta ik op de lijst voor zo’n colonoscopie. Dus dan gaan ze je darmstelsel bekijken of het allemaal goed is. Nou, allemaal goed, maar toen jij over zo’n hersenscan begon dacht ik, hé, Stockholm, sowieso klinkt dat super vertrouwd dat je denkt, oh ja, dat land lijkt op ons, we hebben ook een systeem.
En mijn vader die heeft volgens mij een keer een TIA gehad, of twee keer, zo’n soort van kleine hersenbloeding of zo, ik weet niet eens precies maar hij zat in de auto naast zijn vrouw dus mijn vader is hertrouwd, en hij… En op een gegeven moment was hij stil. Dus mijn vader die praatte niet meer. En dat is bijzonder, want mijn vader die heeft altijd wat te zeggen en die heeft altijd een verhaal.
En ze keken op een gegeven moment naar mijn vader en ze denken, wat is het toch met hem? Maar hij was dus eigenlijk met stomheid geslagen want hij had dus een soort van hersenbloeding gehad. Dus toen dacht ik, toen je dat zo net zei over die hersenscan, dacht ik, dat zou ik dan ook wel willen. Dus dan kom ik bij jou en dan zeg ik van, hé, dit is mijn verhaal.
En hoe werkt dat dan? Kun ik dat dan aanvragen Of adviseer dat? Of moet ik dat portemonnee trekken Wat… Wat gaat er dan gebeuren?
[00:28:18] Thomas Esselink: Wij verkopen geen testen. Dus ik ben geen diagnostiekpartij. We voeren het niet zelf uit. Bij ons ben je online management. En daar zit een vast bedrag per jaar. En daarmee maken we wel voor iedereen een blueprint.
We willen wel voor iedereen precies weten… over de hele breedte, hoe je ervoor staat… en waar je op kan verbeteren. En waar je risico’s zijn. En dat doen we niet alleen met basisdiagnostiek. En dan zou je kunnen zeggen… oké je bent 42 en nog best wel jong… maar je vindt het heel belangrijk… Dus je zou een keer naar Stockholm willen.
Dan zouden wij kunnen linken aan die partij. En zeggen, dit is de club. Dan brengen jou in contact. En kan je dat daar uitvoeren. Dat is niet onze dienst. Maar wij hebben de expertise en het netwerk. En kunnen kijken voor jou of het nu belangrijk is. Of misschien volgend jaar. Wij kunnen jou daarin adviseren.
[00:29:11] Jingle: En
[00:29:11] Thomas Esselink: dat is het mooie.
[00:29:13] Gerhard te Velde: Maar
[00:29:13] Thomas Esselink: jij
[00:29:13] Gerhard te Velde: spreekt ook mijn taal. Ik bedoel, punt één, je bent een ondernemer. Punt twee, je bent een Nederlander. Punt drie… Het is ook vertrouwelijk. Het gaat erom van zorg. Het is
[00:29:22] Thomas Esselink: een angst. We hebben mensen hebben zorgen. En ik denk dat je moet oppassen. Mensen niet bang maken. Maar heel veel ondernemers houden van grip.
Dus dit is niet voor iedereen. Maar als je van grip houdt en van regie. En niet bang bent voor de confrontatie. Want dat is ook een beetje ons werk. Dan past het heel goed bij jou. En we hebben ook best wel wat families die internationaal wonen. Die hebben verschillende belangen. Is alles goed gedekt? Wat als er wat gebeurt?
Is mijn dossier volledig? Ik heb mensen die doen overal verschillende onderzoeken. In allerlei landen. Dus je hebt een heel versplinterd dossier. Dat samenbrengen tot één geheel. En daar eigenlijk een soort van one-pager van maken. En dat als ze dan een keer in het buitenland naar de arts moeten. Dit is mijn bloedgroep.
Dit zijn mijn risico’s. Dit zijn de medicijnen die ik slik. Super simpel. Maar mega versplinterd normaal gesproken Alleen al in Nederland. Als je hier aan de arts vraagt hoe de gegevensverdeling gaat. Tussen zorgpartijen. Dan worden ze helemaal gek. Want je moet overal toegang krijgen. Het overdragen moet je weer verzoek indienen.
En juist dat centraliseren. Is voor een bepaald deel van onze cliënten heel belangrijk. Want die zeggen, ja, ik heb nu een huisartsje in Spanje, maar ik heb nog een dossier in Zitsland, in Nederland, en nog een keer in Londen geweest. Ja, wie ben ik eigenlijk? En wat is nou eigenlijk voor mij nu belangrijk?
Dus ja, je hebt hier ook Frits Mone gehad die over het vermogen. En ik denk, ja, uiteindelijk, ik was in Londen twee weken geleden dan heb je een medical family office, waar geen Zwitserse partij, en dat is wel wat wij doen uiteindelijk, meedenken, een strategie bepalen. Bijvoorbeeld ook, ik denk er niet voor mensen over na, maar een levenstestement.
Ik kom uit de notarishoek, maar een levenstestement is iets heel belangrijks. Dat gaat ook over, hoe moet het met mij worden omgegaan als ik niet meer kan handelen? En dat is wat een deel van de ondernemers ook rust geeft. Oké ik weet nu dat als dit met mij gebeurt, dan dat is ook het meest… Managen van je gezondheid.
Als ik het niet meer kan… Handelen, dan moet X, Y en Z gebeuren. En zo kan je met mensen meedenken over hun situatie. En wij zijn heel erg goed in het risico deel. Dus je doet onderzoek je krijgt uitslagen. En wat is nou voor jou een mooi vangnet om eigenlijk periodiek iets vaker dan normaal jou te gaan, te voorkomen dat je onverwachts uitvalt tot
[00:32:06] Gerhard te Velde: op zekere hoogte.
Nou heb je op de Afrikaanse savannah de Big Five, de vijf grootste wilddieren, wat zijn nou als het om risico’s gaat, om ziektes zeg maar, wat zijn nou de top vijf killers of de top drie? De
[00:32:26] Thomas Esselink: meest laagdrempelige voor de meeste mensen is eigenlijk je risico op, laten we even diabetes zeggen, dus metabole gezondheid, is grote Trigger.
Diabetes. Ja, die term kennen de meeste mensen. Dus orgaanvet is eigenlijk een trigger van… Het creëert metabole ongezondheid Dat
[00:32:46] Gerhard te Velde: ik het zo zeg. Verstoring. Mini-ontstekinkjes of zo. Ja, ik weet het fijn Ja, laten we zeggen…
[00:32:52] Thomas Esselink: Dus mijn rol is niet de arts. Maar het leidt vaak tot hogere bloedsuikerspiegel.
Minder insulinegevoeligheid. Daardoor meer vetopslag. Allerlei. Het triggert heel veel. Zoals in hart- en vaatziekten. Die twee, hart- en vaatziekten, gaan de meeste mensen aan dood. Is ook het makkelijkst van tevoren in kaart te brengen. En is ook het beste voorkomen. Je zou eigenlijk kunnen zeggen dat niemand meer in theorie…
eraan dood hoeft te gaan. Als je 80-20 toepast is dat eigenlijk de nummer Dat is denk ik mooi doel En die twee… En de andere twee, de horsemen, zijn kanker en Alzheimer of cognitieve ziekte, achteruitgang. Daar zit natuurlijk een hele grote pechfactor in, maar dat wordt wel getriggerd door slechte metabole gezondheid en hart- en vaatgezondheid.
Dus als jij uiteindelijk gewoon goed slaapt weinig stress hebt en goed traint, dan menageer je al je risico’s. Maar voor heel veel mensen zit er ook een grote genetische factor in, een leefstijl een leefomgeving. Met die vier wil je voorkomen Dus als je ouder wordt, dan moet je beginnen met niet doodgaan.
[00:33:59] Gerhard te Velde: Ja, dat is sowieso onvermijdelijk natuurlijk. Wat jij net ook triggerde bij mij, was de vraag van hoe maakbaar is het leven? Je hebt namelijk in Amerika en over de hele wereld ook van die gekkies die inderdaad denken dat… Of nou, gekkies, ik heb al een oordeel, maar we kunnen eeuwig leven. Diamantis of zo heet die gast Brian Johnson
[00:34:21] Thomas Esselink: en
[00:34:21] Gerhard te Velde: ja, die…
Ja, we hebben het over dezelfde mensen, denk ik, van… Ja, als ik maar allerlei ingrepen doe of allerlei diëten volg of allerlei… Hoe kijk jij daarnaar? Want je hebt dus ook de pechfactor, hè Dat zei je net
[00:34:39] Thomas Esselink: zelf. Ja, bij ons draait het echt om healthspan, dus gezonde jaren, niet om lifespan.
[00:34:43] Gerhard te Velde: Oké
[00:34:44] Thomas Esselink: Want daar win je ook een beetje mee.
Maar uiteindelijk is dat natuurlijk waar mijn opa op zei. Ja, we gaan geen 150 worden. Ik zou het ook niet willen overigens. Nee, het belangrijkste wat wij bij heel veel cliënten zien… En de waarde zit niet in dat optimaliseren. Je kan heel veel adviezen geven, maar de meeste mensen gaan niet harder meer hun best doen.
De waarde zit erin dat je hun dossier kent, dat je met zijn mening bereikbaar bent. En dat je eigenlijk vooral wat ze nu belangrijk vinden zo lang mogelijk kan koesteren. En dus die zo laat mogelijk… Ziek worden. Veel simpel gezegd Dat is waar mensen nou op zoek zijn. Mijn cliënten over het algemeen. Je ziet een hele grote groep fanatiekelingen, over het algemeen dertigers volgens mij, die aan het fine-tunen zijn, ook aan het bio-hacken.
Ik heb daar niet zo veel mee. Wat is dat ook alweer? Ja, heel goed zijn in details. Dus ik denk als je, je kan bijvoorbeeld slecht slapen, slecht eten en stress, maar je elke dag je blauwe vonnenbril opdoen. Of je blauwe bril, allemaal van die tweaks, zeg maar. En dan ben je komma’s aan te verbeteren. En je wil uiteindelijk natuurlijk gewoon de grote dingen goed doen.
Meeste mensen willen het leven leiden wat ze al leiden, wat ze leuk vinden, maar niet onnodig risico lopen. En daarom hoort wel bij dat je efficiënt je levensstijl inricht. Dus als jij graag niet graag sport, maar je doet het wel drie keer in week, beter dat je die drie keer zo inricht, dat je jouw risico’s minimaliseert.
Bijvoorbeeld, ehm, Nou, ik heb zelf altijd gecrossfit. Ik doe nu wel meer highrocks. Dat doe ik met name omdat highrocks training zit ook een grote hardloopcomponent in. Nou dat doe ik dan regelmatig op lage intensiteit en een hoog volume. En even heel simpel gezegd ik was heel lang prediabetes. Dat komt niet omdat ik heel slecht leef, maar omdat ik slecht slaap, kleine kinderen.
En dat is niet gezond Hoe langer ik daarmee rondloop, hoe meer schade ik eigenlijk ontwikkel. En door nu mijn training te hebben omgezet van alleen maar rammen naar ook wat rustigere duurloop, creëer ik een efficiëntere metabolische gezondheid. Dus simpel gezegd mijn lichaam kan makkelijker vet en suiker verbranden samen.
En dat heeft ertoe geleid dat ik nu eigenlijk weer in onze target, we zijn wel streng in een gezonde regio zit. Kan beter, maar ik ben niet meer in de prediabetes-regio
[00:37:12] Gerhard te Velde: Vertel nog eens wat meer over slecht slapen en kleine kinderen. Want daar heb ik ook last
[00:37:17] Thomas Esselink: van. Ja vreselijk. Mijn vrouw is net twee dagen weg geweest.
Dus ik heb twee nachten… Ik heb eentje van één en eentje van drieënhalf. En het is superleuk. Dus eerst om twee uur komt de eerste. Die van één huilen. Ik speen s’nachts erin duwen. Ik voel ook mijn hemdschrink dan. En dan kan hij me bukken in die box. En ik denk ik word oud. En dan de tweede keer huilen half vanaf.
Later heb ik het gehad. Dan neem ik hem mee naar mijn bed. En half uur later komt de oudste naar me toe gewandeld. Dan lig ik met twee jongens tussen je bed. Een uur later denk ik, fuck. Die kleider is me weer naar z’n eigen bed gebracht. Om vijf uur kwam hij weer. Dus die nacht is gewoon een soort… Ik denk, je moet ermee dealen.
Maar wat ik probeer te doen is… Ja, je bent training is aan te passen en in de ochtend eigenlijk met voeding probeer niet te beginnen. Ik deed vroeger altijd een shake met fruit en allemaal dingen. Ik probeer daar echt wat ruimte in te bouwen door niet te veel Ik vind koolhydraten heel goed, maar ik probeer voor mijzelf, op mijn lichaam even in de ochtend wat meer rust te geven.
Ja, want koolhydraten die… Dus in mijn situatie is dat gewoon waar ik in zat. Ik was er gevoelig voor. En als je slecht slaat heeft dat heel veel impact op jouw insulinegevoeligheid. En dat is weer het hormoon dat ervoor zorgt dat je minder goed suiker glucose afvoert in je lichaam. En koolhydraten worden omgezet in glucose, dus als je daar in de ogen mee begint…
Dus voor mij is dat een reden. En ik denk jij hebt kleine kinderen, maar het is ook een fase. Je moet er gewoon doorheen. Ik zou er gewoon niet vijf nemen of zes.
[00:38:53] Gerhard te Velde: Dat is sowieso goed advies Ik weet zeker dat ik dit ook even aan mijn vrouw ga sturen. Ja? Nee, nou ja, vijf is voor haar ook… Nee, maar weet je, ik
[00:39:02] Thomas Esselink: denk dat het een wisselwerking is.
Kinderen die hebben natuurlijk later, als je oud bent, brengt het weer minder eenzaamheid. Ah, kijk, lange termijn investering Het is wel een investering, hè Nee honderd procent. En ik denk, eenzaamheid is uiteindelijk de grootste trigger van achteruitgang. Dus het is niet alleen maar het lijf van binnen.
Het is ook zorgen voor je sociale omgeving. Voel je je goed? Word je gezien En dan zijn kinderen denk ik heel leuk.
[00:39:32] Gerhard te Velde: Wat ik interessant ook hieraan vind is het stuk acceptatie. Ik had het hier met mijn broer ook over en die is van 1980. Ik ben van 83, hij is iets ouder dan ik en hij is heel fanatiek met wielrennen en zo.
Ik ben meer een, ik zal niet zeggen mooi weerfietser, maar ik vind het ook leuk om eens een keer ergens even af te stappen en even een rondje te lopen in het bos en dan weer verder te fietsen. Dus ik zit wat anders in de wedstrijd of ik zit niet in een wedstrijd Maar ik zei tegen hem ja, ik baalde van toen ik nog in Utrecht woonde, ging ik altijd naar de gym en ik had een personal trainer en dat heb ik anderhalf jaar volgehouden.
Dus ik ging dan elke week één, minimaal één keer, maar soms twee keer krachttraining doen. Daar was ik heel blij mee, want ik had een structuur en een ritme en toen woog ik. 74, 73, 74 kilo. Dus ik was veel lichter Ik was gespierd. Dus ik zat veel… Ik had een veel betere beoordeling. Ik had toen één kindje.
Dus we hadden één dochter. Nou, dat was veel makkelijker ook te managen. En toen naar Zwolle verhuisd. En nu ben ik gemiddeld 2,83 kilo. Krachttraining heel af en toe. Hardlopen één of twee keer per week. Wel veel wandelen. Dus maar in plaats… Dat zei mijn broer dus tegen me. In plaats van dat je de hele tijd ontevreden bent…
en boos bent op jezelf… en tegen jezelf zegt… Je kan ook gewoon denken… Ja, dit is even een fase waar ik in zit. Dus hoe zit jij erin, zeg maar? Moet je een beetje vergevend naar jezelf toe zijn? Of moet je gewoon jezelf harder rondtrappen? Je kan
[00:41:06] Thomas Esselink: twee kanten op. Ik ben wel vergevend. Ik denk, je kan nu niet alles tegelijk.
Ik heb best wel een streng schema. Vier, vijf keer in de week trainen. Maar vorige week eentje en deze week ook nog niet. Dus weet je, dan kan je van balen. Maar je moet het in het grotere geheel zien. En dat is waar de meeste mensen op vastlopen. Maar het is een marathon. Dat je nu even het niet lukt, oké Maar zorg ervoor dat je niet veertig jaar lang niks doet.
Of minder. Blijf
[00:41:31] Gerhard te Velde: bezig in ieder geval.
[00:41:32] Thomas Esselink: Ja consistent. Doe ook dingen die je kan volhouden, die je leuk vindt. Dus wij zijn… Ik kan je alle adviezen geven. Ik heb een klient gehad die wil alleen maar kickboksen. Maar van ons moest hij twee keer in de week drie kwartier op mijn fiets zitten. Want dat was goed voor zijn bepaalde risico’s.
En hij zei, ja, ik ga het gewoon niet doen, Thomas. Ik wil alleen maar kickboksen. Ik heb het echt nodig. Ik wil gewoon rammen. Ik denk, ja, dan kan je iemand gaan forceren maar hij gaat het toen niet doen. En uiteindelijk betekent dat dat je tot een zekere hoogte resultaat kan boeken. Maar als het goed genoeg is voor diegene, en je blijft hem monitoren.
Dus ons product zit natuurlijk op het monitoren, bijpassen, onderhoud plegen. En als het risico toeneemt, hé, in gesprek wat wil je ermee doen? Ja, zo ben je dus een sparringspartner. En ik zeg vaak, ja, we hebben een goede advocaat we hebben een goede accountant. Je hebt ook gewoon een goed team van professionals, van artsen en experts op die andere vlakken Dus management, dossier, verzekeringen die met je meekijken.
En je hebt rugdekking en dat vinden mensen fijn. Ja, ik
[00:42:40] Gerhard te Velde: moest denken aan het woord geweten, zeg maar. Dus je gezondheidsgeweten dat zijn jullie
[00:42:44] Thomas Esselink: dan een beetje. Ja, je kan erop terugvallen. Maar ik zou jou niet adviseren om, maar probeer wel twee, drie keer in week gewoon consistent te blijven. Als jij je slecht voelt en je wil een uur trainen, maar het lukt maar 20 minuten, dan doe je maar 20 minuten.
Beter dan niks.
[00:43:01] Gerhard te Velde: Ja, en een buddy zoeken of zo, zie je dat veel ondernemers doen? Want voor zakelijke doelen heb je dan ook de accountability partner, dus iemand die je aan je eigen afspraken houdt. Wij
[00:43:14] Thomas Esselink: doen dat niet. Ik heb vrij, ja, onze ondernemers zijn vrij… Dominant vaak en doelgericht. Doelgericht en die werkt vaak alleen.
Die ziet wel dat ze vriendjes meenemen die het ook gaan doen met ons werken. Maar iedereen is natuurlijk wel heel individueel. We hebben allemaal aan de buitenkant een groot verhaal maar uiteindelijk zit er heel veel zorgen en ellende. Dus iedereen doet het voor zich. We zijn ook geen trainingsprogramma dus daarom het buddy-systeem.
Wel heel vaak dat ze de partner, want het is een beetje lullig om alleen voor jezelf te zorgen en niet voor je partner. Gebeurt ook vaak. Maar wij zeggen wel, oké als jij met ons gaat werken, dan nemen ook je partner mee. Doen we daar een programmapakket voor, want uiteindelijk is het natuurlijk ergens egoïstisch om alleen voor jezelf te zorgen.
Ja. En dat is vaak wel, werkt wel ook. Voor
[00:44:07] Gerhard te Velde: je partner bedoel je je privépartner?
[00:44:09] Thomas Esselink: Ja dat is voor je privé Manvrouw vrouw, man. Vrouw vrouw man, man. Uiteindelijk wil natuurlijk samen gezond oud worden. Ja. Denk ik.
[00:44:18] Gerhard te Velde: Ja, zeker. Nou ja, anders heb je gewoon een groot probleem. Dus als je partner in één keer… Dus het werkt twee kanten op.
Als je zelf uitvalt, dan zit je partner in de sitte en andersom, zeg maar. Dus het is een eenheid in die zin.
[00:44:33] Thomas Esselink: Maar ook kinderen, hè. Kijk je hebt bijna altijd wel een keer te maken met zorg ziekte, klachten, whatever. En als je dan daar een vraag over hebt of een second opinion of zoekt waar kan ik terecht, dan kan je googelen.
En in combinatie met ons kom je verder, kom je sneller bij de beste specialist, de beste interventie. Dus het is een shortcut naar resultaat. En dat vinden ondernemers fijn.
[00:45:01] Gerhard te Velde: Wat is nou de grootste ontdekking bij een klant van jou, waar je echt van geschokt was? Dat dacht, oh, er is iets boven water gekomen, wat we anders niet gezien hadden.
[00:45:11] Thomas Esselink: Nou ja, wij hebben geen enge… Zaken. Ik schrik er eigenlijk nergens van, maar je hebt wel heel veel cliënten die je hoog risico lopen op bepaalde zaken. Of die komen ook al vaak bij ons, omdat in de familie allerlei incidenten zijn. Dus events, medische events. Heb je een voorbeeld van iemand? Natuurlijk met
[00:45:34] Gerhard te Velde: comfort en chality en zomaar.
[00:45:37] Thomas Esselink: Maar kijk je hebt wel veel mensen met een hoog risico op Alzheimer. Genetisch, dat kan je… Onderzoeken, hart- en vaatziekten zie je heel veel. Dan is de vraag, wanneer begin je met behandelen? En je wil eigenlijk mensen die niet bewust zijn, bewust maken. En daar ben ik altijd blijst mee. Als je denkt, oké, ik heb nu iemand die zich of zorgen maakte, die zich wel bewust was dat er iets was, maar eigenlijk niet verder kwam, verder kunnen helpen bij de juiste partij of aan een behandeling kunnen helpen doordat je wat verder gaat met je onderzoek of aan de juiste partij koppelt.
En we hebben ook situaties waarin er wel sprake is van beginnende ziekten, waarbij je dus op tijd bent. En dat is meestal of cognitief of hart- en vaatziekten gerelateerd. Hoe
[00:46:27] Gerhard te Velde: lang was dat geleden de laatste keer? Vorige maand. Ja. Man, vrouw
[00:46:35] Thomas Esselink: Ja, nee, daar laat ik het bij.
[00:46:36] Gerhard te Velde: Oké ik was even benieuwd van hoe ziet dat er dan uit?
Schrikken mensen, vallen ze van hun stoel? Denken ze af, ik wist het al? Hoe reageren ze?
[00:46:47] Thomas Esselink: Nee, maar het is, kijk dus mensen komen bij ons voor het beheer en niet zozeer voor, en wij doen ook niet, dus werken met partners, er is ook geen diagnose dat dat doet, ja, uiteindelijk ga je naar daar uitwaarts daar ga je het zorgen in.
Of als ze in het buitenland wonen, naar het buitenlandse zorgsysteem. En dit was in het buitenland. En dan is het, er is een vermoeden, maar er is, kijk diagnoses, diagnostiek is vaak om dingen uit te sluiten dus je wil eigenlijk uitsluiten dat er iets is. En als er dan toch iets is, dan heb je dus wel duidelijkheid.
Want er is wel, er speelt iets, mensen hebben een vermoeden, en je hoopt dat het iets niet is, maar er is, weet je, niemand gaat fit, we hebben nooit iemand gehad die fit, fijn was en dacht, oh, ik kom naar buiten met een groot probleem. Dat doen wij niet. Gelukkig maar het zal vast wel een keer gaan gebeuren.
[00:47:35] Gerhard te Velde: Waar ik ook aan moest denken is, heel veel ondernemers gebruiken hun lichaam als tool. Dus jouw lichaam dient jou en je zegt sowieso bijna nooit dankjewel. Ik vind dat een hele mooie oefening van Tony Robbins. Die heeft ook zo’n, je kent hem vast wel, de bekende business coach, Google Tony Robbins. Die heeft dan zo’n oefening, je moet je hand op je hart leggen.
Ga maar eens proberen je hartslag of je hartslag überhaupt te vinden. Wanneer neem je nou rust om je hartslag te vinden en dan te bedenken dat je hart elke dag er voor jou is. En elke dag zorgt dat je bloed overal, et cetera, et cetera. Het is echt mindblowing om daarbij stil te staan. Maar wij staan nooit stil.
[00:48:22] Jingle: Want
[00:48:23] Gerhard te Velde: ondernemers staan altijd aan. En we zijn altijd bezig en altijd aan het rennen. Dus je body awareness is denk ik heel laag.
[00:48:29] Thomas Esselink: Ik
[00:48:29] Gerhard te Velde: vind het mooi
[00:48:29] Thomas Esselink: dat je dit aantrekt Ja dat vind ik ook Het leven is een zoektocht en ik denk dat je altijd op zoek bent naar balans en niet naar perfectie. En rust vertragen is heel belangrijk en ik doe dat wel, maar bijvoorbeeld ik praat één keer per kwartaal met iemand en dat ik dat alles fijn zou vinden dat ik gewoon een keer mijn telefoon is uit en dat ik anderhalf uur afstand neem.
Alleen dat is al de therapie zeg maar. Ik denk dat die rust vinden in je lichaam en dankbaarheid heel belangrijk is en ook accepteren dat het eindig is en dat is ook iets hè, rust maar gewoon in dit, wie zijn we nou in dit universum? Je bent niks en zeker in deze situatie nu met alle spanningen, geopolitiek, weet je.
We hebben wel een verantwoordelijkheid en die verantwoordelijkheid is dat je voor jezelf zorgt, voor je gezin voor je partner, voor je kinderen, voor je bedrijf voor je vrienden. En daarbij hoort dat je voor je lichaam zorgt en dat je ook rust pakt af en toe. En dat kana wat jij net zei dankbaarheid dat het nu nog goed gaat, dat is ook een belangrijk onderdeel.
[00:49:41] Gerhard te Velde: Ja mooi. Ik wil nog met je naar de drie grootste problemen. Of nou, niet de problemen ik wil eigenlijk met je naar de drie fundamenten van gezondheid. Je hebt al een paar keer verteld je bent natuurlijk niet zelf de arts, je bent niet de expert, stiekem weet je er donders veel vanaf dat is ook wel duidelijk.
Maar deze vraag gaat toch wel ook een beetje over die inhoud. Ik heb opgeschreven, mijn top drie is stress. Slechte voeding en slaaptekort. Ja. En misschien is de volgorde wel slaaptekort, slechte voeding en stress. Maar het maakt niet uit. Maar die drie, zeg maar, dat is mijn fundament
[00:50:24] Thomas Esselink: Eigenlijk het fundament is trainen.
Als trainen en een pil zitten, zal het het meest efficiënte medicijn ter wereld zijn. Dus ga gewoon altijd sporten, maar niet geblesseerd raken. Maar stress is wel mooi. Ik zeg vaak tegen ondernemers, het is een beetje als een creditcard. Je kan er een tijdje op leven, maar de rente is heel hoog en je moet een keer afbetalen.
En hij komt een keer die rekening. Alleen het is hyperpersoonlijk. Want iedereen geeft één situatie aan twee mensen en de ene heeft een burn-out. Dat is wat je daarvan vindt Andere podcast misschien. En de andere gaat er lekker op. Dus ik denk dat je moet leren dealen met stress. En het stukje dus, waar kan je ontspannen?
En doe dat ook een paar keer. En stress is echt een silent killer. Maar slecht slapen is ook een stresssoor op je lijf. En zorgt ook voor, eigenlijk eerder simpel gezegd, dat risico op diabetes verhoogt. En daarmee ook al die andere ziektes. Dus wat werkt voor jou om te ontspannen, om je stress te verlagen?
Dat is denk ik een vraag die je moet vragen aan jezelf.
[00:51:32] Gerhard te Velde: Ja voor mij het medicijn is de natuur. Dus ik wel met veel. Maar
[00:51:37] Thomas Esselink: alleen in een bos waar niemand rondloopt. Het liefst in een bos
[00:51:40] Gerhard te Velde: zonder. Ja, dat is interessant. Vanochtend was ik ook. Maar dat geeft me ook heel veel plezier. Het is altijd een dilemma.
Dat je denkt, eigenlijk wil ik om negen uur of het liefst eerder nog, achter mijn laptop zitten rammen Maar ik weet ook van… Nee, ik moet buiten zijn. Ik wil even gewoon heel even tot rust komen, dus dan de telefoon uit. Dus ik rijd meestal naar een bos of een landgoedje. En inderdaad heb ik geen zin om om de tien minuten dan iemand te…
Weet je wel, ik vind het fijn om ook alleen te zijn. Kost wel veel tijd, maar ik geloof wel in dat dat langer termijn dat dat gewoon helpt. En over stress, ik drink s’ochtends vrij veel koffie, dus dat is ook wel zoiets waarvan ik denk… Ik ook, heerlijk. Ja, maar waar ligt de grens? Want… Drie uur s’middags. Ja, is dat…
Bij mij. Ja, oké ja.
[00:52:37] Thomas Esselink: Ik heb een bepaald gen wat langzaam cafeïne afbreekt, dus als ik s’avonds koffie drink, dan slaap ik echt niet. Ook niet bij alcohol dan ik heel moe, dus ja. Dat zijn wel dingen waar je rekening mee moet houden. Hoe kan je nou op maat jou een beetje helpen? Ja, dus je moet je eigen lichaam ook
[00:52:58] Gerhard te Velde: wel
[00:52:58] Thomas Esselink: kennen.
Ja, exact. Dus je moet weten waar je hinder van hebt. Je hebt kleine kinderen, dus je zal wel moe zijn, denk ik, elke avond. Dus dat inslaapvallen gaat denk ik wel goed. Ja even tien minuutjes lezen en dan ben ik weg. Ja, nou heerlijk. Ik weet dat ik het moet lezen, maar ik zit nog vaak te scrollen. Dus het is het gevecht met de techniek.
Maar goed, stress, ja, ik stress lekker. Maar je hebt negatieve stress, positieve stress. Uiteindelijk moet je zorgen voor ontspanning en dat is voor mij sport.
[00:53:31] Jingle: Ja
[00:53:32] Gerhard te Velde: dus er is ook niet een one size fits all. Dus je moet eigenlijk jezelf ook gewoon kennen en daar antwoorden vinden. Ja,
[00:53:41] Thomas Esselink: dat denk ik wel. Dus iedereen heeft tegenwoordig een coach, maar je kan vooruit coachen.
Dus creëren en je kan erachteruit kijken en repareren. En ik denk dat je met name moet kijken naar… Creëren want daar ligt daar ligt de opportunity en jezelf ja confronteren en dat zou wel meneer ondernemen want ja we houden van zijn niet bang om te confronteren en natuurlijk ook ja en
[00:54:06] Gerhard te Velde: en Je had het over die scans en zo, dat vond ik allemaal heel interessant.
Testen allergie testen bloed testen, dat triggert mij ook wel. Is dat ook iets wat makkelijk toegankelijk is?
[00:54:20] Thomas Esselink: Nou ja, wij doen geen allergie testen, dat soort dingen, dat is allemaal oplichting. O, echt? Dat is heel veel, maar goed, als ik naar ons team kijk dan zeggen wij, daar zit echt heel weinig. Dus die intolerantietesten, waar je me mee dood gegooid, cortisol testen ook.
Dat is zo complex om het goed in kaart te brengen, met één test kan je dat niet doen. En intolerantietesten geven eigenlijk altijd wel iets aan, meestal wat je die dag gegeten hebt. Wij als mensen ons verzoeken doen, die ze lezen online, dan zeggen wij, ja luister, wij kijken naar wat we kunnen onderbouwen, waar je ook wat aan kan doen.
Dat is waar we voor staan. Wij kijken naar de wetenschap en wat belangrijk is. Dat is voor ons wel een soort fundament. En als jij gekke dingen wil doen, prima, maar wij adviseren dat niet. We gaan ook niet adviseren op een tolerantietest. Dus dan kan je lekker online kopen en dan moet je naar een andere partij voor dat soort dingen.
[00:55:16] Gerhard te Velde: Er is natuurlijk wel een grote groep mensen die ook alternatieve oplossingen interessant vindt. Ik moest even denken aan oprichten van Oersterk Richard de Let. Hij is nu andere dingen aan doen. Maar hoe kijk je daar dan naar? Ja, dat is niet ons straatje. Nee, maar die kunnen elkaar misschien wel aanvullen.
Dus dat je zegt we hebben de dingen die we onderbouwd hebben, waarvan we weten dat het werkt. Maar ook de dingen zijn nog in een experimenteel stadium. Dus wanneer schrijf je iets is,
[00:55:42] Thomas Esselink: waar adviseer over? Je mag best wel experimenteren. Ik ook nieuwsgierig. Het is niet dat ik alleen maar… Dus ik probeer ook om te kijken wat voor mij werkt Maar dat is niet iets wat je kan adviseren aan iemand anders.
Ik kan niet zeggen, doe dit wat het werkt. Dat N is 1 is geen basis voor ons werk. We hebben wel de kennis. En we lezen veel om te zeggen… Nou, als jij dat interessant vindt dat doet waarschijnlijk niks. Maar dit zou het mogen kunnen doen. En er zit geen schade aan vast. Je kan het veilig doen. Dus dan zijn wij de rugdekking.
Maar dat is een vrij breed onderwerp alternatief. Kijk moet je met je voet in het gras lopen? Ik denk, heerlijk. Of het dat doet, kunnen we niet aantonen. En buiten lopen in de zon, fantastisch. Doet heel veel goede dingen voor je trouwens.
[00:56:33] Gerhard te Velde: Nee, ik zou ook niet zo extreem gaan van je hebt kanker en ga dan bepaalde kruiden thee drinken of zo.
Ik geloof ook in de wetenschap maar er is natuurlijk inderdaad ook onontgonnen terrein Waar nog niet alle vinkjes gezet zijn, maar wat wel interessant is Ja dan gaat
[00:56:52] Thomas Esselink: het meer over leefstijl denk ik. Dus als jij ziek bent, is het altijd om gezond te leven en om te bewegen, goed te slapen je stress te verlagen.
Dat verandert in principe niet. Maar claimen dat omega 3 de oplossing is voor alles in het leven, wat heel vaak gebeurt. Ja, dat verkoopt goed, maar dat zullen wij nooit doen. Dat is ook niet ons werk. Wij kunnen wel kijken naar… En wat is voor jou de efficiëntste strategie om fitter te worden op basis van jouw profiel en jouw genenpakket?
Wat is de efficiëntste strategie om je risico te verlagen dat je voor je zestigste hartinfarct krijgt? Want met man, je familie X, Y en Z, jouw pakket, jouw lichaamscompositie. Laten we hierop inzetten om die en die en die markt te verlagen. Dan verlaag je je risico. Er is recent een jonge boer overleden.
Dat is natuurlijk onwijs vreselijk En dat is waarschijnlijk gewoon pech. Maar gelukkig de derde ster behouden. En dat is natuurlijk een extreem voorbeeld, en dat gebeurt heel vaak, van keihard werken en onverwachts uitvallen. En dit is dan iets wat ons allemaal raakt. En dat komt binnen bij mensen, want die kennen we en we zien hoe hard die man heeft gewerkt en wat hij heeft neergezet, wat voor legacy.
En dan denk je, ja, geen idee of je dat had kunnen voorkomen, maar als je daarop invloed kan uitoefenen, dat is waar je mensen wil helpen. Kijk naar het, ja, geen idee wat zijn profiel was, maar dit is natuurlijk een extreem verdrietig voorbeeld en vrij recent. Ja.
[00:58:43] Gerhard te Velde: De laatste vraag over medische dingen. Ik hoorde dat er een wonderpil is waarmee je kan afvallen.
Ja, waar kan ik die bestellen? Ja waar niet? Ja, is dat zo? Ga maar googlen. Oké En wat is er, want de mensen die het misschien nog niet gehoord hebben, maar wat…
[00:59:01] Thomas Esselink: Nou ja, je hebt er meerdere maar de meest bekendste is Ozempic of Ozempic, of hoe mensen het ook uitspreken. Kijk ik denk dat je, als je kijkt naar preventie, dan heeft alles een plaats Als het middel meer oplevert dan het kost, kan het een plaats hebben.
In Nederland hebben… Kijk wij adviseren dat niet. Wij doen sowieso geen adviezen om daarom te rennen. Dus dat moet gewoon via de huisarts. Je kan het overal online kopen en er zit ook een arts aangekoppeld. En dat is niet waar wij tussen zitten. Wij werken altijd met andere partijen En eigenlijk altijd voor de zorg.
Dit is gewoon een medicijn. Dus dat moet via de huisarts. Ook daar heb je wel routes. Als het een plek heeft om iemand die echt te zwaar is. Best wel veel heeft aangepast. Weinig drinkt Probeert een beetje te sporten. En het lukt niet. En het helpt hem om 20 kilo af te vallen. Met spierbehoud. Wat we kunnen monitoren.
Dan zou het een plek kunnen krijgen. Dan is er een kreegscore. Dat maakt het ook heel interessant. Want is de benefit. Als iemand al 20 jaar lang ongelukkig is in de sportschool. En doet alles aan. Maar weet ik het. Je kan mensen blijven verwijten dat het niet lukt. Afval is heel simpel. Het is minder eten Dat je meer verbranden dan er binnenkomt.
Ja, maar zo simpel is het niet. Ik geloof dat je de mensen individueel moet bekijken, moet monitoren Af en toe iets een plek kan hebben, als de huisarts die moet dat adviseren. Dan is Ozempic een mooi middel, maar ook voor de meeste mensen een shortcut. En dat is niet per se de beste oplossing.
[01:00:45] Jingle: Nee,
[01:00:45] Gerhard te Velde: want dat was ook wat bij mij opkwam, dat ik dacht van ja…
Het is toch wel makkelijk, weet je, als dat, als het zo makkelijk wordt, we nemen even een pilletje en dan… Zo werken mensen,
[01:00:55] Thomas Esselink: ik bedoel, ik vertelde jou eerder, de meeste mensen willen niet afvallen of trainen, die willen een pilletje voor hun haar. Nou, als het in bed ook allemaal goed werkt, dan zijn ze ook blij.
Dus het over kwaliteit van leven, dan is dat met name voor mannen dan zie je vaak dat richting de zestig krijgen, wat gaan een beetje nadruppelen, of vaak al eerder. Nou, dat kan de kwaliteit van leven beïnvloeden. En dus dan gaat het niet zozeer om een strakke buik gaat het, hé, ik wil niet natte broeken hebben als ik op een borrel sta.
Want ik kan wel heel veel geld hebben, of ik kan wel hard hebben gewerkt en goed voor mezelf zorgen, maar dat is vervelend. Of ik heb een nieuwe vriendin of vrouw, of whatever wat er gebeurt ik denk ik moet weer presteren, maar ik voel die spanning en dat levert in bed ook problemen op. Dan zie je, waar gaan we op aan als individu?
Ja, wat werkt daar dan? Dat zijn vaak shortcuts. Ja Een ozempic is gericht op het afvallen, want dat doet bij mensen pijn. Die spiergold doet pijn. Niet zozeer het lange termijn risico. Dat voelen ze nog niet. En ik denk dat daarom wordt het ook zo goed verkocht. Ozempic is een peptide en dat is nu ook in Amerika helemaal een hype.
Dat kan je, diverse medicatie, maar dat is een vorm van, en dat kan je ook gebruiken voor spiergroei en voor groeihormonen dat soort zaken. Dus ja, dat wordt heel breed ingezet Er is in Nederland een research drug, dus dat kan je maar niet toepassen. Maar er is heel veel vraag naar. Heel veel mannen die ouder worden, maar jonger publiek hebben, die willen er ook aan.
[01:02:33] Gerhard te Velde: Ja. Wat ik mooi vind is dat je kritisch bent. Ik denk dat dat een goede eigenschap is van iemand die over je gezondheid moet waken. Dat hij wel ook echt het grotere plaatje ziet en dat hij echt met je meedenkt en dat hij ook op maat je kan bedienen. En dus ook niet in allerlei hypes meegaat zeg maar, van nu gaan we dit weer doen en dan weer die behandeling.
Nee ik denk
[01:02:59] Thomas Esselink: dat het uiteindelijk het is zoiets persoonlijke gezondheid en het is ook iets heel kwetsbaars. En het is ook dus niet maakbaar, maar wel beïnvloedbaar tot op zekere hoogte Ja, ga dat maar eens uitleggen aan mensen. En weet je, ik wil ook geen belangen hebben bij dit soort zaken. Dus wij denken mee, we geven rugdekking waar nodig.
En we maken wel voor jou een veiligheidsnet, creëren we. Nou, volledig inzicht in je gezondheid en onderhoudsplan, waarbij we je jaarlijks meenemen in een soort APK. En elk jaar evalueren, hoe sta je ervoor, waar gaan we naartoe, wat is voor jou belangrijk, hoe kunnen we je ondersteunen. En dat is wat veel ondernemers ontzorgt.
En ook niet-ondernemers hè. Dus het is wat breder maar af en toe zie je dat. Veel van onze cliënten in de ondernemende sfeer
[01:03:54] Gerhard te Velde: zitten. Thomas, laatste vraag bij Groeivoer is altijd voor jou als gast. Jij mag een doordenkertje meegeven aan de luisteraar of de kijker. Is er iets waarvan je zegt, dat wil ik meegeven als vraag aan de Groeivoervolger?
[01:04:09] Thomas Esselink: Ja, als je je gezondheid net zo zou benaderen als je bedrijf, wat zou je dan nu strategisch veranderen? Want de meeste mensen willen gaan groeien met hun bedrijf. Dus wat zou je nu doen om dat net als je bedrijf in te richten?
[01:04:26] Gerhard te Velde: Mooi. Ik ga het terug luisteren Ik ga ook een groeiplan voor mijn gezondheid maken in plaats van alleen voor mijn bedrijf Dus dank je wel, Thomas, voor je komst aan de studio.
Ja, leuk om hier te zijn. Waardevol. En jij natuurlijk dank voor het kijken of luisteren naar deze aflevering Als je denkt, ik moet echt een keer aan de slag met mijn gezondheid, neem even contact op met Thomas. Je vindt hem op LinkedIn, Thomas Esselink. We zetten ook alle links naar zijn website natuurlijk in de show notes.
Je kunt deze aflevering natuurlijk ook doorsturen aan iemand anders waarvan je denkt, die werkt te hard of die is echt totaal niet met zijn gezondheid bezig. Tot slot wil ik je vragen, volg ons op alle kanalen. En check ook zeker alle andere afleveringen van Groeivoer. Graag tot de volgende.
Lees verder over de podcast
In het blogartikel van deze podcast vind je inhoudelijke informatie wat wij in deze aflevering besproken hebben.