Waarom leiderschap begint bij jezelf en niet bij je team als ondernemer
Marije Lieuwens is geen doorsnee ondernemer. Als communicatieadviseur besloot ze tijdens de corona-crisis spontaan actie te ondernemen toen ze zag hoe de sfeer verhardde. “Iedereen ging echt een beetje gemeen tegen elkaar doen. Het werd net iets harder auto gereden, dat vechten om WC-papier. Ik dacht, wat is er aan de hand?” Deze observatie leidde tot een poster-campagne die heel Nederland zou veroveren.
Anders dan veel ondernemers die vooral focussen op digitale marketing, koos Lieuwens bewust voor een fysieke aanpak. “Als je iets wil veranderen in de fysieke wereld, dan moet je het ook fysiek maken,” legt ze uit. “Digitale marketing is hartstikke mooi voor meetbaarheid. Maar eigenlijk wat ik doe, dat is niet minder meetbaar, maar je krijgt wel een hele sterke respons.”
Dit principe paste ze toe bij zowel haar ‘Zorg goed voor elkaar’ campagne tijdens corona als haar recente ‘Peace Now’ poster. Met minimaal budget en maximale impact bereikten deze campagnes tienduizenden mensen. Lieuwens laat zien dat ook traditionele methoden nog steeds werken.
Het succes van haar campagnes bracht ook uitdagingen met zich mee. “Dit project is nooit gemaakt om zo groot te worden,” vertelt Lieuwens. Met ongeveer 65.000 verspreide posters en een crowdfunding die rond de €20.000 ophaalde, werd het project groter dan verwacht. “Eigenlijk is de grassroots aanpak die ik heb heel anders. Als je niet rijk bent, dan moet je slim zijn.”
Net als in de Lotgenoten Podcast of Ondernemend de Podcast, komen hier de realistische uitdagingen van het ondernemerschap naar voren. Zonder vast verdienmodel en met groeiende vraag, staat Lieuwens voor moeilijke keuzes. “Idealisme is mooi, maar je moet wel je brood kunnen betalen.”
Dus ondernemer, denk na over deze vraag:
Welk maatschappelijk probleem zou jij kunnen aanpakken met jouw unieke vaardigheden en netwerk?
Wil je meer inspiratie? Abonneer je dan op Groeivoer ondernemerspodcast op Youtube of Spotify, of via jouw favoriete podcast app.
Bekijk de podcast
In het blogartikel van deze podcast vind je inhoudelijke informatie wat wij in deze aflevering besproken hebben.
De podcast voor ondernemers die willen groeien in mindset, strategie én impact. Schrijf je in voor de nieuwsbrief en laat je inspireren.
"*" geeft vereiste velden aan